10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаТаткото на малечката Кети бил алкохоличар, па секојдневно ги малтретирал хуманите граѓани...

Таткото на малечката Кети бил алкохоличар, па секојдневно ги малтретирал хуманите граѓани и мајсторите кои му ја реновираа куќата !!!

Сите јадат, јас со празни раце – гледам и трпам, другарчињата ми се смеат дека живеам во многу стара куќа, немам ниту патики ниту тренерки“.

Ова дефинитивно не треба да биде судбина на ниту едно дете во светот, за жал, во Македонија ги има многу. 12-годишната Кети во емисијата „Срце на дланка“ на телевизија Алфа раскажа за голготата низ која минуваат таа и нејзиното семејство. Николовски кои живеат во трошна куќа во планинско село, километри оддалчено од Кратово но во емисијата никој не спомна дека оваа фамилија секојдневно е малтретирана од Благе, таткото на малечката Кети !!!

Шило Магазин од многу хумани граѓани доби информација дека таткото на малечката Кети веќе долги години е алкохоличар, па освен алкохол не го интересирало баш ништо па така да често се случувало да ги брка и дрско да му се однесува на луѓето кои сакаа да му помогнат.
И покрај тоа што го дознавме премолчевме, бидејќи децата не се криви воопшто што Господ ги казнил да живеат со таков родител.
Но после случката со пожарникарот Аце кој е голем хуманист се прели чашата !!!
Бато Аце пред две недели започнаа со мајстори да го реновираат домот на малечката Кети, се постави нова струја нова ПВЦ дограма ама секојдневно биле навредувани од страна на таткото на Кети и покрај навредите секојдневно се соочувале со закани по живот, но тоа што го виделе со свои очи ќе го кажат јавно!!!
Што поточно се случувало ќе ни открие Хуманитарецот Аце вечерва во 20 часот !!!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...