8.7 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаВања чедо… Дете мое, дете наше. Ти се обраќа чичко Ерко дека...

Вања чедо… Дете мое, дете наше. Ти се обраќа чичко Ерко дека е убеден дека ќе прочиташ !!!

Четвртти ден се трага по 14-годишната Вања Ѓорчевска. Информацијата за неа е проширена и во земјите од регионот. 112 е бројот на кој треба да пријавите доколку имате било каква информација која може да помогне. Податоците се ставени на Стоп-листа на граничните премини. Распишана е и меѓународна потерница од Интерпол, а деталниот опис е и во билтенот на МВР за исчезнати лица.
Вања чедо… Дете мое, дете наше. Ти се обраќа чичко Ерко дека е убеден дека ќе прочиташ. Сонце наше послушај го чичо! Ако за било што се чуствуваш виновна сонце?
Ако мислиш дека си згрешила и несмееш да се појавиш. Чичино сите сме го поминале тоа.
Сите сме биле некогаш донесени во стостојба да избегаме од себе…
Сите сме биле во состојба дали ќе не осудат нашите, како ќе не разберат сето тоа.

Затоа ќерко.. Што и да се десило, што и да било?? Непостои нерешива состојба и неразбирлива. Еве јас со живот ти гарантирам дете мое никој ништо нема да ти пререче.

Ако ме читаш а убеден сум дека ќе допрам до тебе и ќе прочиташ. Појави се и дај ни знак чедо. Дај ни сигнал се ти е сонце простено се. И пак Се ти е Простено Вања!!!

Лично со име и презиме ти гарантирам дека се ќе ти биде разбрано и простено. Дај ни сигнал Вања те молам…те молам!!! Те сакаме Вања!! Сите те сакаме!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...

Смрдеа се шири од хотелите во Маврово, фекалните води одат директно во езерото

Државниот инспекторат за животна средина деновиве доби уште една пријава за загадување на околината на Мавровското Езеро. Жители на селото Маврово и сопственици на...

Бојмацалиев: МВР има капацитет да спроведе мирни претседателски и парламентарни избори

МВР има капацитет да спроведе мирни претседателски и парламентарни избори Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, во интервју за Локално.мк на прашање за...

Американците слетаа на Месечината!!!

Сондата „Oдисej Нова-Ц“ на американската компанија „Интуитив машинс“ слета на Месечината, соопшти фирмата со седиште во Хјустон, Тексас, Соединети Држави. Уредот ги испрати и првите...