26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаШтипјанецот Влатко на возраст од 60 години бил вмешан во убиството на...

Штипјанецот Влатко на возраст од 60 години бил вмешан во убиството на 14 годишната Вања-Инаку К.В во Штип е познат како најчесто вработен во угостителските локали

Штипјанец е вмешан во убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска

Штипјанецот К.В на возраст од 60 години бил вмешан во убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје.
Според првите информации целта на киднапирањето била користољубие и изнуда.
Инаку К.В во Штип е познат како најчесто вработен во угостителските локали и подолг период бил на работа во Грција.
Како влегол во оваа злосторничка шема полицијата веројатно ќе соопшти наскоро….

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...