17.1 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаМери Николова Буџаку: Цело Скопје знаеше дека овој Монструм е наркоман, коцкар...

Мери Николова Буџаку: Цело Скопје знаеше дека овој Монструм е наркоман, коцкар и пијаница.

Фејсбук статус на Мери Николова Буџаку.

Зар монструмот “татко” е уште на слобода?

“Овој наркомански монструм што го знае цел град каков пијаница, наркоман на хероин и коцкар е од кога знам за себе и сум излезена во град! Оваквите нас ни се градски и дебармаалски ликови?! Ругоба и пропалитет!

За тебе не треба смрт! За тебе треба страдање, криза за дрога, да страдаш за алкохолол и да не можеш да се собереш од криза за коцкање. Да те е*ат од сабајле до вечер во затвор и да плукаш и сереш кр*ови по цели денови! Треба да си срам за сите што те познаваат и седеле на маса со тебе.

Таквите како тебе лузеру наркомански едвај ги чекаат да им се сервираат во Идризово. Не знаеш ни сам што те чека. Такви како тебе им се најслатки таму. Има да не знаеш од кај попрво ќе ти тече крв.
Ружно створење наркоманско и коцкарско!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...