9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаМонструмот Палчо во Србија бил сместен во хотел, па потоа заминал Бугарија,...

Монструмот Палчо во Србија бил сместен во хотел, па потоа заминал Бугарија, па оттука влегол во Турција !!!

Љупчо Палевски Палчо, осомничен за двојното убиство на Панче и Вања, отседнал во хотел во Србија, потоа заминал за Бугарија, па оттука влегол во Турција, во Баликсир и планирал да замине за Истанбул.

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва на прес -конференција изјави дека турската полиција го уапсила додека се движел пеш во Баликсир.

Спасовски се заблагодари на турските власти затоа што помогнаа за приведување на лицето. Министерот ја покажа и потврдата што ја добил од Турција, но и фотографиите направени таму.

Вели дека истрагата ќе се шири, а за девојчето кажа дека имало прострелна рана.

Инаку, Спасовски не знае каде планирал да замине Палевски после Истанбул и кажа дека тоа ќе се дознае откако осомничениот ќе биде вратен во земјава.

„Пронајдовме еден пиштол денеска, односно два, ќе треба да се вештачат, да не шпекулираме предвреме“, рече министерот.

Оружјето го нашле на територија на Скопје. Спасовски кажа дека оние кои се трудат да ќарат политички поенти на мртви души се политиканти. Министерот спомна дека партијата на Палчо ширела ставови кои се против напредокот на државата.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...