20.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонија„Тојота“ украдена од скопјанец уште пред месец дена пронајдена запалена кај тетовски...

„Тојота“ украдена од скопјанец уште пред месец дена пронајдена запалена кај тетовски села

Вчера во 9 часот на локалниот пат што ги поврзува тетовските села Мерово и Седларево, полициски службеници на СВР Тетово пронашле целосно опожарено патничко моторно возило „тојота корола“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на 48-годишниот скопјанец С.Б.

Од СВР Тетово велат дека возилото било пријавено за одземено пред еден месец.

Извршен е увид и се расчистува случајот.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...