10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаПовторно е потребна помош за младиот Стефан: Потребни се средства за транспорт...

Повторно е потребна помош за младиот Стефан: Потребни се средства за транспорт на неговото тело во Струмица!

На социјалните мрежи се објави апел за донации на средства за враќање на телото на Стефан Таушанов, момчето за кое се сплоти цела Македонија.

„Споделувајќи ја тажната вест за Стефан, младиот борец чија болест заврши, нашата склопеност и поддршка повторно се потребни во овие тажни моменти. Собираме средства за транспорт на неговото тело во родната му Струмица.

Помогнете ни во создавањето на вечен спомен за Стефан, вашиот придонес е светло за неговото вечно почивалиште“, се вели во апелот.

Донирајте со кликнување на линкот: https://www.gofundme.com/f/da-donirame-za-vecen-spomen-na-stefan?utm_campaign=p_cp+share-sheet&utm_content=facebook_cta_variant&utm_medium=social&utm_source=facebook

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...