26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаДемолирани канцелариите на Државниот инспекторат за локална самоуправа

Демолирани канцелариите на Државниот инспекторат за локална самоуправа

На сликите се гледа дека била обиена бравата на влезната врата во Инспекторатот, а и расфрлен и демолиран е канцеларискиот инвентар во просториите каде што е лоциран Инспекторатот

Демолирани се канцелариите на Државниот инспекторат за локална самоуправа, чии простории се лоцирани на 12 кат во зградата на Македонската радио-телевизија (МРТВ), објави МИА, а информацијата ја потврдиле и од Инспекторатот.
На сликите се гледа дека била обиена бравата на влезната врата во Инспекторатот, а и расфрлен и демолиран е канцеларискиот инвентар во просториите каде што е лоциран Инспекторатот

Демолирани се канцелариите на Државниот инспекторат за локална самоуправа, чии простории се лоцирани на 12 кат во зградата на Македонската радио-телевизија (МРТВ), објави МИА, а информацијата ја потврдиле и од Инспекторатот.
На сликите се гледа дека била обиена бравата на влезната врата во Инспекторатот, а во просториите има и расфрлени столови и друг канцелариски инвентар.

Инцидентот се случил во саботата, а случајот во Министерство за внатрешни работи (МВР) го пријавил директорот на Државниот инспекторат за локална самоуправа Ферди Шабани.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...