21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаПолицијaта трага по 19-годишна неготинка

Полицијaта трага по 19-годишна неготинка

Секторот за внатрешни работи Велес попладнево информира дека се трага по 19 – годишна неготинка, која се оддалечила од домот.

– Вчера во 12:00 часот во ОВР Неготино, М.Д.(42) пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерка А.М.(19).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, соопштија од СВР Велес.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...