28.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаСермед со лекција за многу македонски „фаци“: Не сакам да рекламирам обложувалници,...

Сермед со лекција за многу македонски „фаци“: Не сакам да рекламирам обложувалници, одбив 300.000 евра за реклама !!!!!

Сермед Мактуф доаѓа од Босна и Херцеговина и со сигурност е едно од најпознатите интернет лица на овие простори. Речиси и да нема човек кој нема изгледано барем едно видео со познатиот буцко, без разлика дали е ТикТок, Инстаграм, Фејсбук или некоја друга социјална мрежа.

Сермед деновиве е посебно актуелен во својата земја, но и во регионот, поради видеото во кое тврди дека одбил неверојатни 300.000 евра бидејќи не сакал да рекламира спортска обложувалница.

– Пред 20 дена одбив реклама од 300.000 евра, точно 25 илјади евра месечно на 12 месеци. Во прашање е една светска обложувалница која не сакам да ја рекламирам, сакаше договор да ги „стримам“, тоа се многу големи пари, но не постојат пари за кои ќе се продадам себеси. Не сакам да рекламирам работи кои уништуваат семејства, уништуваат луѓе, уништуваат друштва, вели Сермед.
Додава дека има информација оти преку милијарда и 700 милиони потрошени се минатата година на коцка во БиХ.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...