11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаСветТрагичен крај за Максим Кузминов, рускиот пилот кој побегна со хеликоптер „Mi8“...

Трагичен крај за Максим Кузминов, рускиот пилот кој побегна со хеликоптер „Mi8“ во Украина за 500.000 долари !!!

Според наводите на светските медиуми, поранешниот капетан Кузминов е убиен од огнено оружје со најмалку пет куршуми во Виљахојос, во шпанската провинција Аликанте, а неговото тело е пронајдено во подземна гаража.
Припадник на Главната разузнавачка управа на Украина Андриј Јусов потврдил дека Максим Кузминов, некогашен припадник на военото воздухопловство на Руската Федерација е пронајден мртов.

Кузминов кон крајот на август 2023-та година во рамки на тајната воено-разузнавачка операција „Синица“ дезертирал и на украинските вооружени сили во воздушна база во областа Харков им предал борбен хеликоптер „Mi-8“ со вредна документација и тајна техничка опрема, за награда од 500.000 долари, пренел тогаш „Kyiv Independent“.

Убиен во Шпанија: Трагичен крај за Максим Кузминов, рускиот пилот кој побегна со хеликоптер „Mi8“ во Украина
Точка19/02/202422:13 4.471
Според наводите на светските медиуми, поранешниот капетан Кузминов е убиен од огнено оружје со најмалку пет куршуми во Виљахојос, во шпанската провинција Аликанте, а неговото тело е пронајдено во подземна гаража.

Р Е К Л А М А
Припадник на Главната разузнавачка управа на Украина Андриј Јусов потврдил дека Максим Кузминов, некогашен припадник на военото воздухопловство на Руската Федерација е пронајден мртов.

Кузминов кон крајот на август 2023-та година во рамки на тајната воено-разузнавачка операција „Синица“ дезертирал и на украинските вооружени сили во воздушна база во областа Харков им предал борбен хеликоптер „Mi-8“ со вредна документација и тајна техничка опрема, за награда од 500.000 долари, пренел тогаш „Kyiv Independent“.

Човекот кој со хеликоптерот вреден 17,5 милиони евра пребегал откако неговото семејство побегнало од Русија бил на листата за ликвидација на руските специјални сили, наведува британскиот весник „The Sun“.

Според наводите на руските медиуми, поранешниот капетан Кузминов е убиен од огнено оружје со најмалку пет куршуми во Виљахојос, во шпанската провинција Аликанте, а неговото тело било пронајдено во една подземна гаража.

Кузминов наводно имал проблем со алкохол и наркотици, а соседите во шпанскиот приморски град изјавиле дека се однесувал несоодветно, врескал и во пијана состојба зборувал за своето минато и сегашноста.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...

Давкова: Денес во Валандово се сретнав со мојот драг колега, Ѓорге Иванов.

Во пријатната атмосфера, денес, во неговиот роден град Валандово, се сретнав со мојот драг колега, Ѓорге Иванов. Имавме можност да поразговаравме за многу...