11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Република Македонија.

Панчо и Андреј порачаа дека е време Македонија да добие мајка која достојно ќе ги застапува македонските интереси, и открија дека таа била првата личност која им ја честитала добиената 13-Ноемвриска награда.
Оваа скромна госпоѓа, професорка, активистка, македонка и мајка пред се, без грам его прва дојде да ни ја честита добиената 13- Ноемвриска награда.

Денес, туку што разбравме од медиумите дека е еден од претседателските кандидати на престојните избори и заедно со Андреј сакаме да и честитаме пред се, да и посакаме многу среќа во оваа тажна и напатена држава, и да и кажеме деќа ќе ја добие нашата поддршка.

Време е да добиеме ,,Мајка” која достојно ќе ги застапува граѓанските и македонските интереси и воедно нема да биде безгласна буква и нем набљудувач од претседателската палата.

Среќно професорке Гордана, да сте живи и здрави- порача Панчо на социјалните мрежи

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...