11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаУбиен е српскиот ММА борец Стефан Савиќ

Убиен е српскиот ММА борец Стефан Савиќ

Во ноќта меѓу саботата и неделата загинал Стефан Савиќ, српски ММА борец, соопшти ММА Здружението.

Савиќ бил нападнат со ладно оружје на аголот од улиците Добрачина и Дунавска, каде што бил пронајден со убодна рана во пределот на градниот кош.
Савиќ итно бил пренесен во Ургентниот центар, но од здобиените повреди починал. Како репрезентативец на Србија во ноември минатата година освои бронзен медал на Светското првенство.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...