11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаБ.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година.

Македонски брод слави заедно со нашиот најнов среќен играч на видеолотариските терминали. Б.Н. играјќи ја својата омилена ВЛТ игра, стигна до најпосакуваната добивка кај играчите, СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот. Тој на 22.02.2024 играјќи на видеолотариските терминали кај нашиот деловен соработник Казино СТАР во Македонски Брод, освои фантастични 20.555.130 денари.
Сè уште под импресии од добивката, сподели дека имал некое претчувство, иако не ни помислил дека најпосакуваната добивка може да биде негова. Засега нема план за што ќе ги потроши фантастичните 20.555.130 денари. Само за потсетување, ова е втората СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот добивка во февруари. Претходно на 01.02.2024 беше освоен СУПЕР МИЛИОНЕР вреден 20.768.497 денари.
Fokus

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...