11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаЗабаваИзнајмување станови за швалерај – Нов тренд во Скопје !!

Изнајмување станови за швалерај – Нов тренд во Скопје !!

Реиздавањето станови во Скопје станува добар бизнис. Трендот на изнајмување станови за една вечер, во последно време, е доста актуелен. Ги изнајмуваат становите, а потоа ги реиздаваат преку Airbnb и Booking. Заработката е повеќе од двојна, односно од 250 евра, па нагоре, во зависност од тоа дали станот е постојано издаден или некои денови е празен. Од агенциите за недвижности објаснуваат за весникот ВЕЧЕР дека, во последно време, се зголемува побарувачката за изнајмување станови за една вечер, поради што сè почесто се бараат станови за реиздавање. Освен за швалерај, се издаваат станови за краток престој и на странци и на луѓе од внатрешноста, кои доаѓаат во Скопје за преглед, лекување…
Вечер.Пресс

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...