11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаЗабаваПрилепчанката Елена Јовческа дуваше во Југото на Мими.

Прилепчанката Елена Јовческа дуваше во Југото на Мими.

Југото на Мими“ медиум каде се промовираат урбани ликови од Битола, Прилеп и останатите градови.
Кој е откачениот Мими?!?!
Мими Марковски музичар, композитор, аранжер, аудио техничар со сопственото музичко студио „ГИМЕЛ“. Завршил насока диригент на хорско пеење. Се пробал во новинарство, бил водител во телевизиите “ХДТВ Мега“, “Орбис“, “Тера“. Потоа маркетинг менаџер во неколку компании меѓу кои “Голд Фелиција“… Денес фриленсер и извршен продуцент во “Радио 106“
.

Но Мими стана популарен со неговото сескси Југо, а во него богами нема жена што не сака да се повози, а една од нив беше и Елена Јовческа. Елена уште еднаш покажа што умее, па ја зеде гајдата и почна да дува, богами сме ја виделе секаде како дува ама во југо до сега не….
Видео тука https://youtu.be/-KdNVpLTpUc?si=LwnrSWUcJO2LnjGB

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...

Давкова: Денес во Валандово се сретнав со мојот драг колега, Ѓорге Иванов.

Во пријатната атмосфера, денес, во неговиот роден град Валандово, се сретнав со мојот драг колега, Ѓорге Иванов. Имавме можност да поразговаравме за многу...