27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаКандидатка за пратеничка од ДУИ: Толку сме спремни што може да раководиме...

Кандидатка за пратеничка од ДУИ: Толку сме спремни што може да раководиме и со НАСА

Кандидатка за пратеничка од ДУИ за време на вечерашните партиски активности изјави дека, се подготвени да раководат со НАСА.

Таа ова го изјави за време на кампањата за претседателскиот кандидат Бујар Османи, пренесува репортерот на ТВ21 од терен.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...