18.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаМакедонијаДа бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака болест.

Нему и на неговото семејство им се потребни парични средства за терапијата која ќе му помогне повторно да извојува победа над ракот (овојпат аденокарцином на десното белодробно крило).

Бидете хумани и донирајте.

Броеви за донации:

А1: 143 401

Телеком: 143 104

Трансакциска сметка:

300 0070163512 82

Комерцијална Банка

Лазаровски Сашо Константин

ЛИНК ЗА ДОНАЦИИ на GoFundME

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Нападнат градоначалникот на Шуто Оризари

Како што информира денеска МВР, според пријавата, околу 15.30 часот во просториите на општина Шуто Оризари З.И. агресивно се однесувал и го нападнал К.Д.(49)...

Африм Гаши избран за претседател на Собранието на Македонија

Со 76 ласа за и 6 против, Африм Гаши е избран за претседател на Собранието на Македонија. Против гласаа само пратениците од Левица.

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...