18.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаМакедонијаМаксим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он
(ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара
17/04/2024 – 16:47202
Од: Александар Тодески
SHARE

Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори, вели во интервју на А1он лидерот на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија и претседателски кандидат, Максим Димитриевски. Тој кажа дека постизборно коалицирање на неговата партија ќе зависи од платформа за заштита на македонските национални интереси која ќе биде основа за понатамошни соработки, со исклучок на актуелната владејачка гарнитура, за која има низа забелешки и смета дека дел од нив треба да одговараат пред правосудните органи.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...