16.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаМакедонијаСкафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години пратеник во Собранието, односно кога влегов во Собранието, на 4-ти август 2020 година, бев бремена во петти месеци и она што се соочував до декмври кога ја родив мојата ќерка-моето второ дете, беа опструкции: чекај ајде сега да видиме од владејачкото мнозинство кој ќе се разболи, па ние да видиме дали ќе успеат да донесат еден закон..“ одговара министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска на прашањето дали скафандерот ја направи позната, во Поткастот „Претрес со Ландов“.<iframe width=”750″ height=”563″ src=”https://www.youtube.com/embed/Su3hlIh7IQ4″ title=”Претрес на министерката Бисера Костадиновска – Стојчевска” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share” referrerpolicy=”strict-origin-when-cross-origin” allowfullscreen></iframe>

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...