22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаУченикот кој претепа наставничка, од „Димо Хаџи Димов“ ќе биде префрлен во...

Ученикот кој претепа наставничка, од „Димо Хаџи Димов“ ќе биде префрлен во „Владо Тасевски“

Институциите, општината и основното училиште по претседателските избори ќе бараат решение за ученикот кој вчера претепа наставник и нападна ученици, а потоа беше приведен од полицијата. Тим на Центарот за социјални работи, поради асоцијалното однесување побарала негова хоспитализација и надзор од доктор.

Според информациите на Сител телевизија, тој и целото оделение, денеска не се појавиле во училиште. Поради страв од напад, родителите денес не ги пуштиле неговите сооченици да дојдат на училиште.

 

 

Родителите од  основното училиште „Димо Хаџи Димов“ се организираат да потпишат петиција, а доколку по изборите се донесе одлука тој ќе биде префрлен во основното училиште „Владо Тасевски“.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...