26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаМицкоски: Силјановска ќе има над 500 илјади гласови

Мицкоски: Силјановска ќе има над 500 илјади гласови

По прогнозата за ТВ21, Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја даде својата нова прогноза во однос на вториот круг претседателски избори.

„Запишете, идниот претседател Гордана Силјановска Давкова ќе има повеќе од 500-тини илјади гласови, а ВМРО-ДПМНЕ и КОалицијата Твоја Македонија ќе има повеќе од 55 пратеници“, вели Мицкоски за Мегафон.мк.
Инаку, Мицкоски пред 7 месеци во студиото на ТВ21 рече дека кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ ќе води со 150 илјади гласови.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...