22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаДецата од градинката „Рада Поцева“ во посета на ОВР Кавадарци

Децата од градинката „Рада Поцева“ во посета на ОВР Кавадарци

Децата од градинката „Рада Поцева“ во посета на ОВР Кавадарци

Денеска (21.05.) од страна на полициските службеници од Отсекот за превенција при СВР Велес, со децата (голема група) од предучилишна возраст од градинката „Рада Поцева“ од Кавадарци беше спроведена превентивна активност со цел запознавање со улогата на полицијата.

Децата беа гости во службените простории на ОВР Кавадарци, каде им беа презентирани секојдневните активности и работната атмосфера на полициските службеници, додека во паркот „Револуција“ на децата им беа презентирани полициските возила, како и дел од опремата која што се користи во секојдневното извршување на работни активности.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...