26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаТаткото на Вања давал упатства кога Вања оди на училиште

Таткото на Вања давал упатства кога Вања оди на училиште

Таткото на 14-годишната Вања Ѓорчевска, Александар Ѓорчевски им давал упатства на обвинетите четири лица за тоа кога неговата ќерка оди на училиште.

Според информациите од Обвинителството, таткото на убиеното девојче, преку првоосомничениот дал упатства за времето кога девојчето ќе излезе само од домот за да оди на училиште, по што тројцата сега обвинети дошле пред влезот на зградата каде живее оштетеното дете.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...