22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаФилипче почна теренска кампања: Секој член ќе биде ценет и слушнат

Филипче почна теренска кампања: Секој член ќе биде ценет и слушнат

Од денес почнувам да ја претставувам програмата за претседател пред членовите на СДСМ. Ми беше особена чест да се сретнам со членовите на СДСМ во Струга и Охрид. Мојата визија за СДСМ е ефикасна и функционална партиска организација која работи во интерес на членовите и граѓаните – соопшти кандидатот за лидер на СДСМ, Венко Филипче.

– Ако бидам избран за претседател ветувам дека секој член ќе се чувствува ценет и слушнат, а граѓаните во СДСМ ќе препознаат приземна, професионална и модерна партија.

На денешните средби ја презентирав
Насловна / Политика
Објавено на: June 11, 2024
Филипче почна теренска кампања: Секој член ќе биде ценет и слушнат
t

Од денес почнувам да ја претставувам програмата за претседател пред членовите на СДСМ. Ми беше особена чест да се сретнам со членовите на СДСМ во Струга и Охрид. Мојата визија за СДСМ е ефикасна и функционална партиска организација која работи во интерес на членовите и граѓаните – соопшти кандидатот за лидер на СДСМ, Венко Филипче.

– Ако бидам избран за претседател ветувам дека секој член ќе се чувствува ценет и слушнат, а граѓаните во СДСМ ќе препознаат приземна, професионална и модерна партија.

На денешните средби ја презентирав првата поголема реформа, во делот на демократизацијата на изборот на претседатели на општински организации. Тие ќе се бираат на внатрепартиски избори бидејќи само така ќе ги избереме оние кои имаат најголема поддршка од членовите. Јас не верувам во наметнати решенија туку инклузивни политики на менаџирање.

Пред членовите истакнав дека довербата во членството и граѓаните ќе ја вратиме со достапност, отвореност, одговорно однесување на сите партиски членови, особено на високите партиски и политички функционери. Никој од моето опкружување и раководство нема да си дозволи да не дига телефон или да ги игнорира барањата на луѓето. Тоа е мој пристап и таков пристап ќе барам од сите во партијата.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...