28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаД-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите и гледаните телевизиски формати во светот “One million dollar island

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите и гледаните телевизиски формати во светот “One million dollar island” за потребите на бугарската Btv.


Д-р Кировски ќе се погрижи за здравјето на сите триесет учесници, како и огромната продукциска екипа која ќе го реализира ова шоу, кое се снима на Филипините.

Остров за един милион долара! ( One million dollar island ) е авантуристичко шоу „Островот на 100 прстени “ има невидена популарност. Во него, 30 непознати учесници одат на место каде што, далеку од сè вообичаено, создаваат свои закони на заедницата. Место каде што можат да си одат дома со многу вистински пари, а моќта е на нивниот зглоб. Огромните влогови, конкуренцијата и дивата природа ќе ги откријат особините на секој учесник. На нив останува да останат автентични и да ги добијат битките дури и кога среќата не е на нивна страна да се пласираат во финалето и да ја однесат главната награда дома. Во играта, учесниците ќе ја тестираат својата способност да преживеат на изолиран тропски остров во средината на океанот, далеку од удобностите и удобностите на цивилизацијата, но блиску до навистина големото богатство – нараквицата. Во него не се концентрирани само моќта и парите, туку и големата цел. Тројцата играчи со најмногу нараквици на зглобовите ќе стигнат до финалето, каде што ќе се борат за својот дел од наградата од 300.000 лева. Сите учесници кои стапнале на островот добиваат еднаков број гривни, што ќе одговара на одредена вредност.Главната награда годинава е 150.000 евра.

Радио Валандово

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...