28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаАС: Заврши Европското првенство за Даку

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари, на што претходно реагираше и Фудбалската федерација на Македонија која со официјален допис до УЕФА побара да биде покренета постапка против Даку.

УЕФА покрена дисциплинска постапка против албанскиот репрезентативец Мирлинд Даку по неговото скандалозно однесување по завршувањето на натпреварот меѓу Албанија и Хрватска на ЕВРО 2024.
Според пишувањата на шпански „Ас“, се очекува Даку да добие суспензија од неколку меча, што значи дека нема да биде во составот на Албанија за дуелот против Шпанија кој се игра в понеделник.
Екипа.Мк

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...