29.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаЗабаваСо рачна граната 20 години кршела ореви и ковала клинци, мислела дека...

Со рачна граната 20 години кршела ореви и ковала клинци, мислела дека е чекан.

Постара жена во Кина користела рачна граната 20 години за да крши ореви и да кова клинци зашто мислела дека е чекан.
„Користев граната за мелење црвен пипер, кршење ореви и за клинци“, признал баба Чин.

Таа скоро го прослави својот 90-ти роденден и покрај тоа што користела рачна граната за да удира ореви и да забива клинци во
Постара жена во Кина користела рачна граната 20 години за да крши ореви и да кова клинци зашто мислела дека е чекан.

Чин ја пронашла гранатата додека работела на својата фарма во округот Хуангбао, па ја помешала со чекан бидејќи обликот на експлозивната направа ја потсетувал на таа секојдневна алатка.

За среќа, иако со текот на времето ја оштетила главата на гранатата, не се случила трагедија, а со што удирала сите тие години, сфатила дури минатата недела кога работниците на нејзината руинирана куќа препознале што всушност држи во рацете.

Откако работниците ги алармирале надлежните органи, полициската станица Хуангбао веднаш го испратила на терен персоналот на единицата за деактивирање и уништување експлозивна направа.
https://vm.tiktok.com/ZMrrD7Ym3/Видео Тука https://vm.tiktok.com/ZMrrD7Ym3/

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...