30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаВозот од Скопје кон Битола кај Кисела Вода прегазил човек.

Возот од Скопје кон Битола кај Кисела Вода прегазил човек.

Возот Скопје – Битола кој тргнува од Железничката станица во Скопје во 20:05 часот над три часа стои кај Кисела Вода, односно на излез од населбата 11 Октомври, на надвозникот.
На лице место има полиција, а според неофицијалните информации до кој дојде ТВ21, возот прегазил човек.
Засега нема информации за состојбата на лицето.

Повеќе информации се очекуваат во текот на утрешниот ден.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...