28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЖител на велешкото село Бањица бил каснат од змија додека ги миел...

Жител на велешкото село Бањица бил каснат од змија додека ги миел рацете во чешмата од семејниот двор.

Жител на велешкото село Бањица бил каснат од змија додека ги миел рацете во чешмата од семејниот двор.
Настанот се случил во понеделникот околу 20:50 часот, а според неговото кажување тоа било поскок.

Од велешката болница велат пациентот е надвор од животна опасност.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...