13.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија (Видео) МАКЕДОНСКИТЕ ТИГРИ ЈА ДОБИЈА ТИТУЛАТА МЕЃУ НАЈДОБРИТЕ ВО СВЕТОТ: Прво место...

(Видео) МАКЕДОНСКИТЕ ТИГРИ ЈА ДОБИЈА ТИТУЛАТА МЕЃУ НАЈДОБРИТЕ ВО СВЕТОТ: Прво место на натпреварување на специјални единици

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонските ,,Тигри” уште еднаш покажаа дека се меѓу најдобрите специјални единици во светот. Имено македонската специјална единица освои прво место на натпреварувањето во Аман, Јордан на 11-тото по ред натпреварување KASOTC. Браво момци!Резултат со слика за МАКЕДОНСКИ ТИГРИ

 

Embedded video

Демир@trpef

Е вака се преставува Македонија. Поздрав за Бардо, Радош и Драгче. Тигрите со најдобар скор во Аман, Јордан на 11th warrior competition KASOTC. team TOP Scorer!

51 people are talking about this
РЕКЛАМА
- Реклами -