20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонија(Видео) МАКЕДОНСКИТЕ ТИГРИ ЈА ДОБИЈА ТИТУЛАТА МЕЃУ НАЈДОБРИТЕ ВО СВЕТОТ: Прво место...

(Видео) МАКЕДОНСКИТЕ ТИГРИ ЈА ДОБИЈА ТИТУЛАТА МЕЃУ НАЈДОБРИТЕ ВО СВЕТОТ: Прво место на натпреварување на специјални единици

Македонските ,,Тигри” уште еднаш покажаа дека се меѓу најдобрите специјални единици во светот. Имено македонската специјална единица освои прво место на натпреварувањето во Аман, Јордан на 11-тото по ред натпреварување KASOTC. Браво момци!Резултат со слика за МАКЕДОНСКИ ТИГРИ

 

Embedded video

Демир@trpef

Е вака се преставува Македонија. Поздрав за Бардо, Радош и Драгче. Тигрите со најдобар скор во Аман, Јордан на 11th warrior competition KASOTC. team TOP Scorer!

51 people are talking about this
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Денес на само 40- годишна возраст почина Цеце од Тетово, жената која ги молеше граѓаните за помош, Цеце зад себе остави три малолетни деца.

Сакаме да споделиме претажна вест. Цеце од Тетово, мајката на трите малолетни деца која го стави своето #СрцеНаДланка бидејќи нејзиното семејство живееше тешко и...

Aхмети огорчен што ќе биде опозиција – Oд фиока го вади Охридскиот договор и бара поддршка за негово почитување?!

Eвропскиот фронт предводен од ДУИ најавува битка за почитување на духот на Охридскиот договор и ги повика граѓаните на масовна поддршка. Сепак, Али Ахмети...

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...