11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаХрабар Руски турист со солзавец спречува кражба во Битола..

Храбар Руски турист со солзавец спречува кражба во Битола..

Руски турист шетајќи низ Широксокак го видел крадецот како ги украл парите од касата на една продавачка. Храбриот русин не се откажува лесно, додека не го натера крадецот да ги врати парите назад. За помош во вакви ситуации туристот си носи солзавец.

Битола нуди незаборавен престој на туристите…

Posted by Bitolski Ropak on Saturday, 20 April 2019

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...