4.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаМакедонијаВИДЕО: Швалерај и секси сцени од судии во основен суд 2

ВИДЕО: Швалерај и секси сцени од судии во основен суд 2

Разговор за трансфер од работното место и љубовна афера во канцеларијата на Основен суд Скопје 2. Снимката е направена во мај 2017, а објавена на јутјуб пред неколку дена. Во 40 минутното видео се гледа и слуша како соработничката тропа на масата на судија и му вели дека на неговата сопруга ќе биде отстранета од работното место секретара и дека ќе биде наставничка, а на нејзиното место ќе донесе девојка од Гостивар. Иако судијата не негира дека неговата жена е неспособна за работната функција која ја врши, сепак вели дека не можат да ја преместат бидејќи има решение и дека ќе ја тужи ако и го сменат работното место. Тогаш соработничката станува нервозна.

КОНВЕРЗАЦИЈА:

-Ова ти е последната средба со мене, точка.

Зошто?

-Да ставиш точка, овде денеска. Јасно ти е? Ова ти беше крајниот муабет со мене. Јасно ти е? Ти со мене ќе се тужиш.

Тебе ќе те тужам.

-Јас ќе ја сменам и да знаеш дека сега ќе видиш што ќе се деси. Ти си убеден дека она  ќе седи цел живот таму, коњу еден, селак еден. Само вака ќе ти кажам на тебе: 99% од работите немаш поима и не треба да имаш. Ти мене ќе ми кажеш дека таа смрдла со опинци заслужува. Па од тие не ни ја бива државата.

Потоа соработничката му го навредува семејството и националноста на судијата, кој е Албанец, и му вели дека неговата сопруга ја купила дипломата, дека не знае да поврзе една реченица, но благодарение на партијата е таму каде што е.

Нервозата помеѓу соработничката и судијата се смирува со бакнежи и гушкање.

Но, најважното прашање е кој ги поставил камерите и кој снима во Основен суд Скопје 2.

Портпаролката на овој суд Сања Томиќ – Велковски, вели дека е покрената постапка и дека истрагата од надлежните органи е во тек. Конкретен одговор на прашањето кој ги поставил камерите се уште немаат.

ВИДЕТО Е ПОСТАВЕНО ОД ЗОРАН БОЖИНОВСКИ НА НЕГОВИОТ ЈУТЈУБ КАНАЛ.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...