9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаЗабаваФинални припреми за првата трка со пациенти во Државната Болница

Финални припреми за првата трка со пациенти во Државната Болница

Прекрасна вест ги погоди пациентите во Државна Болница сите оние кој престојуваат во Болницата можат да земат учество во Драгстер – Државна Болница 2019, кој го организираат болничарите. Целта на овој настан е да се види кој од пациентите е најбрз на 100те метри кои ќе бидат предвидени.

Сите трошоци се покриени од Фондот

Повеќе информации за пријавување :
https://www.facebook.com/events/999417096930127/

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...