12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија СТРУМИЧАНИ ЗА ПРВ ПАТ ВО ЕРУСАЛИМ ОСТАВИЈА КРСТ НА КОЈ Е ИСПИШАНА...

СТРУМИЧАНИ ЗА ПРВ ПАТ ВО ЕРУСАЛИМ ОСТАВИЈА КРСТ НА КОЈ Е ИСПИШАНА МОЛИТВАТА НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК!

Translate (Eng):[gtranslate]

Ерусалим доби крст од струмичани на кој е испишана молитвата на МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК! Како што не информираа и самите тие, исто така се одржала и литургија на МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК.

„Да си овде деновиве е вистински благослов и вистинско уживање. Никогаш во животот не сме се чувствувале толку духовно исполнети. И најважно од се’ е тоа што овде знаат за Македонија, и ја почитуваат многу“-изјавија присутните струмичани во Ерусалим за порталот Струмица Денес.

Во продолжение погледнете ја фотогалеријата:

РЕКЛАМА

- Реклами -