11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаМакедонијаСКОПЈЕ ЗА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ ОСТАНА ПРАЗЕН

СКОПЈЕ ЗА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ ОСТАНА ПРАЗЕН

Празни булевари, несекојдневна тишина и по некој залутан пешак. Вака изгледа главниот град, за време на најголемиот христијански празник. За Велигден дел од граѓаните си заминаа во родните градови, или на викенд надвор од државата. Оние кои немале таква шанса, и денеска си ја бркаа својата работа.

„Супер скопјаните си отидоа дома па сега смеа раат. Хахаха така се вели нели? Одлично јас еве до сега бев на работа и така, секој со своите обврски.” „Ах, кај што им е убаво, добар дел грција мрција итн.” – изјави граѓанин.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...