25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија СКОПЈЕ ЗА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ ОСТАНА ПРАЗЕН

СКОПЈЕ ЗА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ ОСТАНА ПРАЗЕН

Translate (Eng):[gtranslate]

Празни булевари, несекојдневна тишина и по некој залутан пешак. Вака изгледа главниот град, за време на најголемиот христијански празник. За Велигден дел од граѓаните си заминаа во родните градови, или на викенд надвор од државата. Оние кои немале таква шанса, и денеска си ја бркаа својата работа.

„Супер скопјаните си отидоа дома па сега смеа раат. Хахаха така се вели нели? Одлично јас еве до сега бев на работа и така, секој со своите обврски.” „Ах, кај што им е убаво, добар дел грција мрција итн.” – изјави граѓанин.

РЕКЛАМА
- Реклами -