1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаАВТОМОБИЛ СЕ ПРЕВРТЕ НА ОБИКОЛНИЦА: ДВЕTE ДЕЧИЊА ОД АВТОМОБИЛОТ ПРЕНЕСЕНИ ВО ОПШТА...

АВТОМОБИЛ СЕ ПРЕВРТЕ НА ОБИКОЛНИЦА: ДВЕTE ДЕЧИЊА ОД АВТОМОБИЛОТ ПРЕНЕСЕНИ ВО ОПШТА БОЛНИЦА

На скопската обиколница, кај влезот од Тетово, попладнево се случила сообраќајна несреќа, во која со повреди се здобиле мајка и две деца. Како што информираат од МВР возилото „форд ка“  со скопски регистарски ознаки се превртело.

Мајката и двете деца се пренесени во градската општа болницата „8 Стептември“, каде им се констатирани телесни повреди. Од болницата велат дека сите се во добра состојба.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...