7.6 C
Ohrid
сабота, март 2, 2024
ПочетнаМакедонијаНајдоа изгорен леш, и чекаат да дојде понеделник зошто во викенд не...

Најдоа изгорен леш, и чекаат да дојде понеделник зошто во викенд не работеле.

На 29-ти април на подрачјето на Љуботен (Скопје) е пронајдено тело од маж изго*ено. Телото, тоа што е останато од телото е маж во возраст од 20 до 35-36-40 години, обелоденува Маја, мајката на Пино кој долго време се води за исчезнат.

Нејзиниот статус го пренесуваме во продолжение:

-Полицијата нé повика сите нас родители на исчезнатите за да оставиме ДНА (НДА). Мене на 2 Мај ми се јавива( после 3 дена) да ме повикаат да дадам ДНА (НДА). Јас сум моментално во Италија. Во сабота и недела каде што треба да ми земат ДНА (НДА) не работат. Се зима ДНА(НДА) само од понеделник до петок.

Сакам да го прашам Министерот за Внатрешни работи Господинот ОЛИВЕРСПАСОВСКИ како е можно во ваков кризен момент сабота и недела да не работат на случајот? Не зимаат ДНА (НДА) Викенд си тераат? Им е гајле на нив како се осеќаме ние родителите од 29ти април што си ги јадеме живците незнаејќи ништо и наместо да се направи КРИЗЕН ШТАБ они сабота и недела не работат!!! ПРВИ МАЈ не работат! Па Да! Така е! Па не се нивни деца во прашање. Да се работеше за нивни деца ќе се работеше 24/24 саати!!! 7 дена на 7!!! Ќе трчаа дење и ноќе #МВР СРАМ ДА ВИ È!!!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...