15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаРеисот на ИВЗ го честиташе Рамазан со мапа на Голема Албанија

Реисот на ИВЗ го честиташе Рамазан со мапа на Голема Албанија

Поглаварот на ИВЗ Сулејман Реџепи со мапа на Голема или Етничка Албанија го честиташе големиот муслимански празник Рамазан кој започнува утре.

На видеото и фотографијата од честитката од негова десна страна најверојатно за да се види во кадарот е поставена плакета со мапа на Голема Албанија.

Зошто верски лидер би поставил мапа на етнички граници на една нација во која има и католици и православни засега нема објаснување од ИВЗ.Споредете ја сами мапата што стои во кабинетот на Реисот и мапата на Голема Албанија што ја објавуваат странските медиуми.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...