15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаМинарето на Алипашината џамија во Охрид пак се гради

Минарето на Алипашината џамија во Охрид пак се гради

Не запира нелегалната изградба на минарето на Алипашината џамија во Охрид, обвинуваат од Здружението „Совест”.

Оттаму велат премиерот вети стопирање на изградбата, а решавање на проблемот после претседателските избори, но како и за време на кампањата така и сега после избори минарето „расте“. Секојдневно се издигнува се повисоко.

И сега што правиме? Си поминаа изборите и ќе си тераaт по старо… Еве денес 08.05.2019 се спрема нов спрат нa минарето на дивоградбата Aлипашина џамија. Правда нешто…закон нешто…жолт картон нешто…пораката е разбрана нешто? Почитувани 5 мај помина, Охрид нема време да чека!! Довербата повторно ви ја дадовме, жолтиот картон го испорачавме, не дозволувајте да не изиграте зошто следно е црвен!!, напишаа од „Совест“.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...