13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Забава Комедија: Слободан 45 години возел без дозвола – ГО КАЗНИЛЕ СО ОДЗЕМАЊЕ...

Комедија: Слободан 45 години возел без дозвола – ГО КАЗНИЛЕ СО ОДЗЕМАЊЕ НА ДОЗВОЛАТА

Translate (Eng):[gtranslate]

Слободан Бугарчиќ од српско Драгачево е казнет со 125 000 динари (околу 1000 евра) затоа што бил фатен како вози без дозвола.

Кон таа казна, се разбира, се додава и одземање на дозволата. Но, по проверката испаднало дека тој дозвола никогаш и немал и дека 45 години возел без дозвола – и службен и приватен автомобил.

Првиот автомобил го купил пред повеќе од четири децении во Приштина. Никогаш во овие 45 години не бил сопрен од полицијата. Се досега.

РЕКЛАМА
- Реклами -