4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗабаваКомедија: Слободан 45 години возел без дозвола – ГО КАЗНИЛЕ СО ОДЗЕМАЊЕ...

Комедија: Слободан 45 години возел без дозвола – ГО КАЗНИЛЕ СО ОДЗЕМАЊЕ НА ДОЗВОЛАТА

Слободан Бугарчиќ од српско Драгачево е казнет со 125 000 динари (околу 1000 евра) затоа што бил фатен како вози без дозвола.

Кон таа казна, се разбира, се додава и одземање на дозволата. Но, по проверката испаднало дека тој дозвола никогаш и немал и дека 45 години возел без дозвола – и службен и приватен автомобил.

Првиот автомобил го купил пред повеќе од четири децении во Приштина. Никогаш во овие 45 години не бил сопрен од полицијата. Се досега.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...