23.3 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија ЛЕО НЕЛОСКИ ОД ОХРИД ВЛЕЗЕ ВО КНИГАТА НА ГИНИСОВИ РЕКОРДИ

ЛЕО НЕЛОСКИ ОД ОХРИД ВЛЕЗЕ ВО КНИГАТА НА ГИНИСОВИ РЕКОРДИ

Translate (Eng):[gtranslate]

Ученикот  Лео Нелоски влезе во Книгата на гинисови рекорди како учесник на најбројниот абакус час, одржан во Обединетите Арапски Емирати во Дубаи на 24. Ноември 2018 година, соопштија од ОУ „Григор Прличев“ во кое учи Нелоски.

Училиштето се гордее со ученикот кој на истиот тој настан освои пехар во областа ментална аритметика, а е успешен и на други полиња.

60132672 2594749790553132 1175911970621095936 n

РЕКЛАМА

На Манифестацијата за популаризација на математиката и природните науки „Ноември –месец на науката“ ученикот освои прва награда од областа географија и втора награда од областа природни науки, се вели во соопштението од училиштето.

Публицитет.мк

- Реклами -