20.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија „За нас судот не постои ова е Албанија: Осудените за „Диво Насеље“...

„За нас судот не постои ова е Албанија: Осудените за „Диво Насеље“ со пцовки кон судиите и Македонците

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес атмосферата беше тензична, блокирани улици низ Скопје вооружани специјалци додека траеше денешната јавна седница на Апелацискиот суд за случајот „Диво Насеље“. На почетокот од седницата осудените побараа меѓународна истрага и кажаа дека ова е Албанија, дека не го признаваат судот и дека адвокатите кои им се доделени немаат право да говорат наместо нив.

РЕКЛАМА
- Реклами -