11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаСветШВАРЦЕНГЕР НАПАДНАТ ЗАД ГРБ НА СПОРТСКИ НАСТАН ВО ЈУЖНА АФРИКА

ШВАРЦЕНГЕР НАПАДНАТ ЗАД ГРБ НА СПОРТСКИ НАСТАН ВО ЈУЖНА АФРИКА

Арнолд Шварценегер им порача на своите фанови дека е добро откако физички беше нападнат на еден настан во Јужна Африка.

Седумдесет и едногодишниот актер и поранешен гувернер на Калифорнија разговараше со фановите за време на спортската манифестација „Арнолд класик Африка“, кога со летечки удар со нога беше удрен во грбот.

„Нема за што да се грижите. Помислив дека само некој ме бутнал во гужвата, што често се случува. Сфатив дека ме удриле дури откако го видов видеото како и повеќето од вас. Мило ми е што некој идиот не го прекина мојот Снепчет“, напиша Шварценегер на Твитер.

Тој не беше соборен на земја од ударот, а напаѓачот брзо беше совладан и отстранет од обезбедувањето.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...