4.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаМакедонијаТамара Тодевска: Ќе беше глупаво да купевме амбулантни возила а да не...

Тамара Тодевска: Ќе беше глупаво да купевме амбулантни возила а да не отидевме да ја преставиме Северна Македонија

Што ќе ни се Амбулантни Возила бе Тамра Тодевска важно цел свет дозна за #Северна и секако за тебе, посебно за тебе, од причина што никој не те знаеше пред, а за брзо време ќе те заборават и потоа.
Ама јбг, народ, “без везе”нели?
Битно стана позната ти, дознаа за тебе.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...