28.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОНСТАДИН ГЕОРГИЕСКИ ЌЕ ПРИРЕДИ ИФТАРСКА ВЕЧЕРА

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОНСТАДИН ГЕОРГИЕСКИ ЌЕ ПРИРЕДИ ИФТАРСКА ВЕЧЕРА

Translate (Eng):[gtranslate]

Во пресрет на муслиманскиот празник Рамазан Бајрам, градоначалникот на Општина Охрид Константин Георгиески, во недела на 26-ти мај 2019 година со почеток во 20 часот на Градскиот плоштад „Чинар” ќе приреди Ифтарска вечера за граѓаните со муслиманска веросиповед.

Оваа манифестација во покровителство на градоначалникот се организира традиционално неколку години наназад и има за цел да ги зајакне односите помеѓу граѓаните, да го потврди почитувањето на верските различности и да го зачува соживотот во Охрид.

РЕКЛАМА
- Реклами -