4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаМАКЕДОНИЈА СПИЕ НА ЗЛАТО: ВО СЕЛО УЛАРЦИ ПРОНАЈДЕНИ ЕДЕН ТОН ЗЛАТО

МАКЕДОНИЈА СПИЕ НА ЗЛАТО: ВО СЕЛО УЛАРЦИ ПРОНАЈДЕНИ ЕДЕН ТОН ЗЛАТО

Во кочанските села Жиганци, Уларци и Чешиново на големо кружат информации за пронајдено речиси 1 тон злато пронајдено при изградбата на патот Штип-Кочани.

Според березанските цени на килограм злато, што чини околу 20.000 евра, вредноста на пронајденото злато би била дваесет милиони евра.
Со ова се доаѓа до заклучок, дека Уларци преку ноќ стана најбогатото село на светот.
Повеќе во видеото на ТВ Стар, чија екипа беше на лице место.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...