25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Македонски автобус остана без покривот во Пловдив

Македонски автобус остана без покривот во Пловдив

Translate (Eng):[gtranslate]

19a-Copy-17

Автобус со македонски регистарски таблички, остана без покривот, откако возачот удри во надвозник близу Пловдив.

Како што јавуваат бугарските медиуми, возачот не го забележал знакот со предупредување за висината од надвозникот до коловозот.

РЕКЛАМА

За среќа, нема настрадани, бидејќи во автобусот се наоѓале само двајцата возачи, но е причинета серозна материјална штета.

- Реклами -