9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Македонија Малолетниот син на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев ноќеска бил тешко повреден...

Малолетниот син на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев ноќеска бил тешко повреден во сообраќајна несреќа

Translate (Eng):[gtranslate]

Малолетниот син на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев ноќеска бил тешко повреден во сообраќајна несреќа додека управувал со моторцикл.

Инфомакс објавува фотографии од тешката несреќа и информира дека четиринаесетгодишното момче се возело на моторцикл, по нecpеќата, итно е префрлено во бoлница.

Се очекуваат детали за несреќата и состојбата на малолетникот.

РЕКЛАМА

Инаку, Митко Јанчев е сопственик на „Кожувчанка“, а до пред неколку месеци беше потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Тој беше разрешен поради критиките кон раководството за ставот околу референдумот за името.