20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаСвет22-годишно слепо момче со аутизам го воодушеви светот со неговиот музички талент

22-годишно слепо момче со аутизам го воодушеви светот со неговиот музички талент

Коди Ли ќе ве исполни со восхит. 22-годишното момче не дозволува слепилото и аутизмот да му попречуваат да ја следи својата најголема страст – музиката.

Милиони лица од целиот свет со одушевување го проследија неговиот настап во „America’s Got Talent“. Коди ја отсвири на пијано и ја отпеа „A Song for You“, измами солзи и ја поттикна Габриел Јунион да го награди со пристискање на „златниот базер“.

Невозможно е да останете рамнодушни:

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...